Отаманша Маруся

В громадянську війну було багато банд в наших краях. Особливо страшною для жителів була банда, якою керувала Маруся. Маруся їздила на бричці, і сама її поява вселяла у людей жах. Під час одного з нальотів на Новокрасне Маруся пограбувала банк і захопила все , що там було. Але червоні партизани прийшли в село, і Маруся вимушена була тікати. Тікаючи по степу, її бричка попала в криницю і перевернулася, золото впало в криницю, а саму Марусю розтоптали коні. З тих пір багато людей шукали золото у всіх степових криницях, але так і не знайшли. Мабуть, воно і зараз в землі.

Спробуємо проаналізувати буквально по реченнях. Дійсно, в громадянську війну діяло багато банд – в документах згадується кілька з них, в тому числі і з такою екзотичною назвою «Береш – Куриш». Чому так називалося, нам не відомо , але це документальний факт. В історії згадується і Маруся, як отаман однієї із чисельних банд, правда, свідчень,
що вона діяла на саме нашій території, немає. Банк дійсно в дореволюційні часи був в Новокрасному , але в те, що тут зберігалося золото, повірити дуже, дуже важко. В той же час, факт гибелі Марусі від того, що її бричка попала в криницю дуже вірогідний, бо в степу дійсно було багато копанок (криниць без зрубів), і тому при швидкій їзді прямо по степу попадання в криницю колесом і одночасне перевертання брички не виглядить фантастичним. А от факт пошуку золота в степових копанках – цілком реальний і підтверджується навіть сучасниками похилого віку.

(Уривок з проекту “Село Новокрасне – легенди, факти, коментарі”
Керівник – Титаренко О.І.,вчитель історії)

Advertisements
Categories: Історія | Залишити коментар

Навігація по публікаціям

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

Створити безкоштовний сайт або блог на WordPress.com.

%d блогерам подобається це: