Залізниця – ворог корів

Спочатку залізниця, що проходить біля Новокрасного, повинна була йти прямо через село. І коли її почали будувати, то треба було запитати дозволу в селян, адже саме через їх поля проходила б залізниця.
Але новокрасненці були вперті і не дозволили будувати залізницю через своє село. А причиною була не жадібність щодо землі, а просто селяни боялись того, що «паравози» поріжуть їх корів. Довго вмовляли і переконували новокрасненців, обіцяли всілякі вигоди, проте вони ні на що не згоджувалися. Довелося будівельникам залізниці тягнути полотно в обхід новокрасненських земель. Недалекі були наші діди, якби залізниця йшла через Новокрасне, то тут би був районний центр, а не в Арбузинці.

Ця популярна легенда дещо нагадує легенду про будівництво Миколаївської залізниці між Москвою і Петербургом, коли цар Микола провів начебто лінійкою пряму лінію, і тільки там, де він тримав пальця, олівець накреслив дугу. ІІ та, і ця легенда – тільки легенда і не більше. Ретельно проаналізувавши шлях від Кавунів до Помічної, можна пере-конатися, що шлях через Новокрасне був економічно не вигідним через необхідність будівництва мостів через річку Мало Корабельну . Інші перекази свідчать, що поміщик Брижицький клопотав про те, щоб залізниця проходила через Катеринівку, якою він тоді володів , але йому відмовили саме через необхідність будівництва мостів, що на початку ХХ ст. було дорогою справою. Існує також припущення, що сусідній поміщик Михайло Жуков передав свої землі під будівництво залізниці абсолютно безкоштовно в обмін на те, що станція буде носити ім’я його доньки Людмили. ( Сьогодні є і село Михайло – Жуково в Братсько-му ра йоні і станція Людмилівка, але це легенди вже не нашого села). Єдине, в чому можна повністю погодитись з легендою, то це те, що новокрасненці – вперті люди.

(Уривок з проекту “Село Новокрасне – легенди, факти, коментарі”
Керівник – Титаренко О.І.,вчитель історії)

Advertisements
Categories: Історія | Залишити коментар

Навігація по публікаціям

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

%d блогерам подобається це: