Розвиток господарства

(частина друга)

Сприятливі погодні умови дозволили переселенцям з Росії широко застосовувати посів озимих культур, насамперед, пшениці, відмовляючись від жита та частково і від ярої пшениці (напевне, через низьку урожайність, а можливо і тому, що значні масиви зернових не могли бути засіяні в короткі терміни весною), а на землях південних степів народна мудрість про весняний день, який рік годує, як ніде справедлива. При сівбі дотримувалися певних правил як традиційно російських, так і українських, приміряючи їх до реальних погодних умов. Загальне правило про те, що можна сіяти лише після Благовіщення порушувалося навіть ще в ХІХ ст.,не говорячи вже про колгоспні часи. «Бог трудящих любить»,-ця приказка оберігала хліборобів села від гріха за порушення встановлених звичаїв (не сіяти в понеділок і суботу,в провідний тиждень після Пасхи тощо).

Жнива теж вимагали напруженої праці. На наших землях складалося так, що всі зернові достигали майже одночасно, тому головним знаряддям для жнив була коса з грабками. Скошені зернові практично не складали в полукіпки, а перевозили на гарман, де обмолочували. Досить цікавим є походження слова «гарман».Раніше так називали ребристі камені, які використовували на токах, обмолочуючи зерно, а пізніше ця назва перейшла і до зернових токів. До сьогодні місцевість, де знаходиться тік і виробничі приміщення, називають гарманом. Що ж до найпопулярнішого в Україні знаряддя молотьби – ціпу, то його значення вже в ІІ-пол.ХІХ ст. занепадає в зв’язку з низькою продуктивністю в умовах товарного виробництва зерна.

2007
Уривок з дослідної роботи
“Формування менталітету сільської багатонаціональної громади на півдні України
(на прикладі рідного села)
Автор: Хатунцева Юлія Сергіївна, 11 клас, Новокрасненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Арбузинської районної ради Миколаївської області
Вчитель: Титаренко Олександр Іванович, вчитель історії названої школи

Advertisements
Categories: Історія | Залишити коментар

Навігація по публікаціям

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

%d блогерам подобається це: